25-08-2025

Brainstorm met mantelzorgers

We weten uit ervaring hoezeer mantelzorgers, die dat nog niet zo lang zijn, behoefte hebben met andere mantelzorgers in gesprek te gaan. Ervaren mantelzorgers beschikken over waardevolle kennis en ervaring. Die willen we graag samen inzetten om anderen te ondersteunen.

Mantelzorgers hebben geleerd om zaken te regelen, weten hoe het is om verwachtingen bij te stellen, hebben kennis van bepaalde ziektebeelden of hebben geleerd om zorg voor een naaste te combineren met werk.

Bij de Kap zetten diverse mantelzorgers deze kennis en ervaring in. De één doet dit incidenteel, een ander structureel, soms met een opleiding tot ervaringsdeskundige. Zo hebben we gespreksleiders die hun ervaring benutten bij het leiden van lotgenotengroepen. Een groep ouders met een zorgintensief kind organiseert regelmatig activiteiten voor andere ouders. Afgelopen jaar vertelden vijf mantelzorgers hun verhaal in een podcastserie ‘Stille Helden’.

We organiseren daarom een bijeenkomst waarin we graag met mantelzorgers in gesprek gaan over de inzet van hun ervaringen. Dit doen we met MEESamen.

Onderstaande vragen komen aan de orde:
– Op welke wijze zou jij je kennis over en ervaring met mantelzorg willen delen?
– Welke randvoorwaarden zou je dan geregeld willen hebben?
– Wil jij meedenken over de inzet van ervaringskennis van mantelzorgers binnen de Kap?

📅 Dinsdag 14 oktober
🕒 15.00 – 17.00 uur
📍 De Drie Ranken, Eglantierlaan 202

We hopen je te ontmoeten en samen te ontdekken hoe jouw ervaring van betekenis kan zijn voor anderen.

Meedoen?
Aanmelden kan bij mantelzorg consulent Karin Storm: k.storm@dekap.nl