Café Doodgewoon is dé ontmoetingsplek in Oost -Veluwe waar informatieve thema’s over de laatste levensfase en palliatieve zorg besproken worden. Hier nemen we de tijd en ruimte om thema’s rond dood en sterven te bespreken. Mensen met een levensbedreigende ziekte, hun familie, vrienden en andere belangstellenden voor dit thema zijn van harte welkom. Er zijn altijd meerdere ervaren hulpverleners en vrijwilligers aanwezig van de Kap en hospice Apeldoorn.

Op dinsdag 27 januari 2026 is het thema: Wensen en grenzen in de laatste levensfase

Het programma begint om 19.30 uur en eindigt rond 21.00 uur in De Loohof, Koning Lodewijklaan 2 in Apeldoorn.
Koffie en thee staan klaar vanaf 19.15 uur.

Belangstellenden zijn van harte welkom. 

Wanneer is het moment om na te denken en in gesprek te gaan over wat wel en niet gewenst is in de laatste levensfase? En met wie kan dat gesprek worden gevoerd? Wat kan worden vastgelegd en welke betekenis heeft dit? Wanneer is het passend om af te zien van reanimatie of van opname in het ziekenhuis? En biedt een euthanasie verklaring de garantie dat euthanasie wordt uitgevoerd op verzoek? Marieke Dijkzeul neemt de aanwezigen mee in de mogelijkheden, keuzes en betekenis van wensen en grenzen in de laatste levensfase.

Gastspreker is Marieke Dijkzeul. Zij is huisarts in Apeldoorn, kaderarts palliatieve zorg en SCEN-arts.

Meer informatie

Bijeenkomsten in 2026

  • 24 maart: Noaberschap 2.0
  • 26 mei: Leven met een ongeneeslijke ziekte
  • 28 juli: Film in Gigant
  • 22 september: WensAmbulance Gelderland
  • 24 november: Manieren van afscheid nemen

Het netwerk palliatieve zorg Oost-Veluwe organiseert deze avonden in Apeldoorn, die financieel mogelijk gemaakt worden door de gemeente Apeldoorn.