18-05-2026

Gezocht: een luisterend oor voor Marjolein (72)

Marjolein (72) verhuisde vorig jaar van Alkmaar naar Apeldoorn. Omdat alles nieuw voor haar was en ze door haar autisme behoefte heeft aan structuur en een vast aanspreekpunt, startte ze via Maatjes Apeldoorn een traject met vrijwilliger Joke. Dat contact liep tot eind maart en heeft haar veel gebracht: iemand die wekelijks langskwam, met haar wandelde en vooral écht luisterde.

Foto: vanwege privacy is gekozen voor een fictieve foto

“Door mijn autisme is het fijn als er elke week iemand is bij wie ik mijn verhaal kwijt kan,” vertelt Marjolein. “In het begin kende ik Apeldoorn nog helemaal niet. Dankzij de wandelingen met Joke voel ik me nu veel meer thuis.”

Joke had ervaring in de zorg en begreep goed wat Marjolein nodig had: geen wederkerige gesprekken, maar ruimte om haar verhaal te doen. “Ze vroeg door, maar kwam niet met haar eigen verhaal. Dat werkte voor mij heel prettig.”

Naast het maatjescontact is Marjolein actief in de autismegemeenschap. Ze leidt sinds oktober een gespreksgroep voor ouderen met autisme bij de Klup, waar inmiddels tien deelnemers aan meedoen. Ook is ze gastvrouw bij landelijke PAS-bijeenkomsten (Personen uit het Autisme Spectrum), waar volwassenen met autisme elkaar ontmoeten. De eerstvolgende bijeenkomst zal plaatsvinden op 10 oktober in Gigant in Apeldoorn.

Toch blijft er voor Marjolein ook behoefte aan persoonlijk contact in het dagelijks leven. “Het is jammer dat Joke moest stoppen. Ik heb nog steeds behoefte aan iemand die af en toe samen met mij eropuit wil gaan.”

Daarom zoeken we een nieuwe vrijwilliger die:

  1. één keer per week (of twee weken) tijd heeft voor een wandeling of gesprek met Marjolein
  2. goed kan luisteren en het niet erg vindt dat gesprekken niet altijd ‘wederkerig’ zijn
  3. betrouwbaar en rustig is
  4. (net als Joke) nooit iets ‘raar’ vindt (dus: geen oordeel)

Wil jij iets betekenen voor Marjolein?
Neem dan contact op met Maatjes Apeldoorn: info@maatjesapeldoorn.nl

Miranda 1

Miranda Berenschot

Coördinator vrijwilligers, Maatjes Apeldoorn

Miranda kan je meer vertellen over deze vrijwilligersfunctie. Neem gerust contact op!